Masaż misami dźwiękowymi


Masaż misą tybetańską- sesja indywidualna


Jest metodą, która działa delikatnie i nieinwazyjnie. Może być z powodzeniem stosowana zarówno u osób chorych, jak i zdrowych. Można sobie na niego pozwolić w każdym wieku. Specyficzny jest proces swobodnego wyboru przez organizm komponentów stymulujących ze złożonego dźwięku misy dźwiękowej, który czyni terapie behawioralną łagodną, naturalną, a przez to o minimalnym ryzyku efektów ubocznych. Inną zaletą stymulacji dźwiękowej dla organizmu jest częste ustępowanie dolegliwości nieuświadomionych, których pacjent w ogóle pierwotnie nie odczuwał.

Jak wygląda masaż misą tybetańską ?


Masaż odbywa się na specjalnym stole do masażu, na którym kładziemy się na brzuchu. Kilka minut jesteśmy przyzwyczajani do dźwięków. Misa jest uderzana nad ciałem osoby i następuje delikatny masaż samym dźwiękiem. Następnie przechodzimy do głównego masażu ciała. Uwaga jest kierowana przede wszystkim na obszary z największą ilością napięć, czyli kark, barki, plecy, okolice lędźwi. Masaż obejmuje całe ciało, głównie tylną część ciała. Podczas masażu odczuwamy delikatne drgania porównane do mrowienia.

Delikatne drgania przenoszone są w głąb ciała, masując narządy i mięśnie, powodując uczucie głębokiego rozluźnienia i spokoju.


 

Jak się przygotować ?


Wskazane jest wykonywanie masażu bezpośrednio na ciele bez ubrania, tylko w samej bieliźnie. Jeśli z jakiś powodów chcemy pozostać w ubraniu, istnieje taka możliwość, ale wtedy ważnym elementem jest naturalne cienkie ubranie na przebranie (bawełna) bez guzików, zamków itp., gdyż mogłoby to zakłócić dźwięk misy.

 


Ile trwa masaż?


Masaż może trwać krócej lub dłużej w zależności od preferencji danej osoby. Standardowy czas wykonywania masażu to 1h 30 min.

 


Jakie są korzyści z masażu misą tybetańską


Masaż misą tybetańską polecany jest przy napięciowych bólach głowy, karku i pleców. Pomaga w leczeniu nerwic, reguluje przemianę materii, wpływa na funkcjonowanie układu krążenia. Zwalcza bezsenność, poprawia koncentrację i wydolność umysłową. W trakcie masażu organizm stara się oczyścić z tych toksyn, które w nim zalegają i które powodują, że organizm źle funkcjonuje.

Pozytywnie również oddziałuje na wszelkiego rodzaju tłumione emocje oraz stany przygnębienia.


Czy są przeciwwskazania do masażu misami?


Masażu dźwiękami nie wykonuje się u osób z wszczepionymi urządzeniami elektrycznymi, np. rozrusznikiem serca czy sztucznymi zastawkami, ponieważ mogłoby to zakłócić ich pracę.

Nie są poddawane zabiegom także osoby w trakcie leczenia psychiatrycznego albo przyjmujące leki psychotropowe oraz z ostrymi stanami zapalnymi w organizmie i pod wpływem używek.

Dla kobiet w ciąży masaż również nie jest wskazany.

 


Ile kosztuje sesja z masażem misą ?


Cena jest ustalana adekwatnie do miejsca i czasu trwania masażu.

Standardowa cena masażu  1h 30 min. to 150 zł

 


Gdzie odbywa się masaż?


Masaż odbywa się w Krakowie w Ogrodzie Harmonii. Data i godzina dopasowywane indywidualnie.


 

Efekty ''uboczne'' masażu dźwiękiem


Oczyszczanie po masażu dźwiękiem może być nieco uciążliwe, ale za to efekt jest wspaniały. Objawy oczyszczania pojawiają się już w trakcie trwania zabiegu (katar, kaszel), ale najczęściej odczuwalne są kilka lub kilkanaście godzin po zabiegu. Należy pamiętać , że są to objawy oczyszczania, a nie choroby.

© Copyright by Katarzyna Kęska 2019. All Rights Reserved.