Relaksacja


Masaż dźwiękiem- sesja indywidualna


Jest metodą, która działa delikatnie i nieinwazyjnie. Może być z powodzeniem stosowana zarówno u osób chorych, jak i zdrowych. Można sobie na niego pozwolić w każdym wieku. Specyficzny jest proces swobodnego wyboru przez organizm komponentów stymulujących ze złożonego dźwięku misy dźwiękowej, który czyni terapie behawioralną łagodną, naturalną, a przez to o minimalnym ryzyku efektów ubocznych. Inną zaletą stymulacji dźwiękowej dla organizmu jest częste ustępowanie dolegliwości nieuświadomionych, których pacjent w ogóle pierwotnie nie odczuwał.

Jak wygląda masaż dźwiękiem ?


Masaż odbywa się na materacu w pozycji leżącej. W wyjątkowych sytuacjach stosuje się pozycję siedzącą lub stojącą. Fala dźwiękowa delikatne dociera do każdej komórki i ją masuje. Sprzyja to rozluźnieniu, harmonizacji ciała i poprawie samopoczucia. Stosuje się też ułożenie mis w pewnej odległości od ciała oraz ruch misy drgającej ponad ciałem.

Dla osób zainteresowanych tematem energetycznym ciała misy działają również na wszelkie blokady energetyczne w ciele. Harmonizują czakry oraz pomagają wejść w głęboki stan medytacji, dzięki któremu możemy doświadczyć kontaktu z samym sobą. Jak również powrócić do równowagi energetycznej. Często się również zdarza, że powracają tłumione przez nas emocje, trwają krótko, ale są intensywne.


 

Jak się przygotować ?


 Bawełniane ubranie bez guzików, zamków itp., gdyż mogłoby to zakłócić dźwięk misy.

 


Ile trwa masaż?


Masaż może trwać krócej lub dłużej w zależności od danej osoby i okoliczności. Standardowy czas wykonywania masażu to ok. 60 min.

 


Jakie są korzyści z masażu dźwiękiem


Masaż misą tybetańską polecany jest przy napięciowych bólach głowy, karku i pleców. Pomaga w leczeniu nerwic, reguluje przemianę materii, wpływa na funkcjonowanie układu krążenia. Zwalcza bezsenność, poprawia koncentrację i wydolność umysłową. W trakcie masażu organizm stara się oczyścić z tych toksyn, które w nim zalegają i które powodują, że organizm źle funkcjonuje.

Pozytywnie również oddziałuje na wszelkiego rodzaju tłumione emocje oraz stany przygnębienia.


Kto nie powinien stosować masażu misami?


Masażu dźwiękami nie wykonuje się u osób z wszczepionymi urządzeniami elektrycznymi, np. rozrusznikiem serca czy sztucznymi zastawkami, ponieważ mogłoby to zakłócić ich pracę.

Nie są poddawane zabiegom także osoby w trakcie leczenia psychiatrycznego albo przyjmujące leki psychotropowe oraz z ostrymi stanami zapalnymi w organizmie i pod wpływem używek.

Kobiety w ciąży 

 


Ile kosztuje sesja z masażem dźwiękiem ?


Cena jest ustalana adekwatnie do miejsca i czasu trwania masażu.

Standardowa cena masażu  60min. to 130 zł

 


Gdzie odbywa się masaż?


Aktualnie masaż odbywa się w Krakowie  w Ogrodzie Harmonii. Data i godzina dopasowywane indywidualnie.


 

Efekty ''uboczne'' masażu dźwiękiem


Oczyszczanie po masażu dźwiękiem może być nieco uciążliwe, ale za to efekt jest wspaniały. Objawy oczyszczania pojawiają się już w trakcie trwania zabiegu (katar, kaszel), ale najczęściej odczuwalne są kilka lub kilkanaście godzin po zabiegu. Należy pamiętać , że są to objawy oczyszczania, a nie choroby.

© Copyright by Katarzyna Kęska 2019. All Rights Reserved.